Alpha Team

CHANCE FAVORS THE PREPARED MIND
L. Pasteur

STREFA K. O skutecznym obezwładnianiu naszych działań przez strefę komfortu w odniesieniu do każdego aspektu naszego życia.

 

             Przekraczanie własnej strefy komfortu polega na doświadczaniu czegoś nowego. Zdaniem niektórych, to właśnie za granicami tej strefy leży wszelka twórczość, innowacyjność i kreatywność, tak pożądana we współczesnych czasach. Gdy ją przekraczamy, pojawia się jednak lęk. Ale nie tylko on. Podnosi się również poziom stresu, zupełnie nieznany w strefie komfortu, bowiem rośnie poziom wymagań. Proces ten wzmaga mobilizację o efektywność, zwiększenie zasobu wiedzy, nauki nowych umiejętności, powolutku wzrasta także poczucie własnej wartości. Wrócić należy jeszcze do lęku, dobrze wiedzieć, że jest on nieodłącznym elementem zmiany, który przychodzi zawsze wtedy, gdy boimy się odnieść porażkę i gdy nie wiemy, co nas czeka za kurtyną. Nie wiemy, jaka będzie scena, jak liczna widownia. Strefa komfortu to stan psychologiczny, który wynika z upodobania człowieka do przebywania w otoczeniu, które zna, otoczeniu znajomym i oswojonym. Wśród rzeczy i ludzi, których się dobrze zna i po których wiadomo, czego się spodziewać. Natomiast wszystko, co obce, dziwne, niecodzienne budzi w ludziach zdziwienie, niepokój, a czasami wywołuje stres. Strefa komfortu buduje automatycznie wokół każdego człowieka nieprzekraczalną, niewidzialną granicę. Ten stan psychologiczny, który można porównać do bezpiecznej oazy, gdzie człowiek czuje się swobodnie, bezpiecznie i ma wszystko pod swoją kontrolą. Poziom stresu, jak i niepokoju o ile występuje to właściwie na nieodczuwalnym poziomie lub jest całkowicie akceptowalny przez daną jednostkę.

Autor w trzech rozdziałach dość szczegółowo rozprawia się z każdym aspektem strefy komfortu, która obezwładnia każdą z aktywności i sfer naszego życia. Podawane przykłady są na tyle ujmujące, że praktycznie każdy będzie mógł dopasować je do swojego życia, wyciągnąć wnioski i zacząć działać. Książka ta, to prawdziwa broń przeciwko strefie komfortu. Dodatkowym elementem jest wyjaśnienie mechanizmu działania strefy dyskomfortu, która pojawia się podczas wychodzenia ze strefy komfortu. W tej strefie poczujesz się niezręczny, niezdarny, a nawet samotny. Jednak okazuje się, że jej czas trwania jest ściśle powiązany z Twoim działaniem.

Strefa komfortu to jeden z największych wrogów ludzkiego potencjału. Kiedy się w nią wpadnie, raz że pragnie się tam pozostać z uwagi na jej ujmujący i niewymagający tryb, ale z drugiej strony bywa tak, że wtedy całe życie omija takie osoby, podczas gdy inni pracują nad swoimi celami. Książka ta, to prawdziwy kod DNA do swojej osobowości oraz przyszłości. I tylko od Ciebie zależy, jaki nadasz jej kształt. Aby wykreować wymarzoną przyszłość, musisz postanowić, że zastosujesz się do wskazówek w tej książce i zacząć działać.


Autor, Bartosz Jagodziński, ekspert dziedzinowy z zakresu rozwoju osobistego.  Od ponad dwudziestu lat bada tematykę związaną z psychologią osiągnięć, pozytywnym nastawieniem, strefą komfortu.  Dodatkowo od 7 lat indywidualnie szkoli się u najlepszych ekspertów dziedzinowych na  świecie. Uczestnik międzynarodowych seminariów poświęconych rozwojowi osobistemu, psychologii osiągnięć, zarządzania sobą w czasie, zarządzaniu kryzysowemu.Wydanie I. Wrocław 2021

Alpha Team Sp. z o.o.

ul. Zegadłowicza 39b, 50-226 Wrocław

e-mail: alpha_team@wp.pl

https://alpha-team.pl/


 

Copyright © Alpha Team Sp. z o.o.

ISBN: 978-83-961214-0-0


Książka wyłącznie w wersji elektronicznej dostępna na stronie sklepu Alpha Team.
Do odczytania treści niezbędna jest przeglądarka plików w formacie PDF.

Metadane pliku:

wielkość: 44 MB

ilość stron: 104

rozszerzenie: pdf


cena: 34,90 PLN


Zamówienia poprzez bezpośredni z autorem pod adresem: thetheoryofgoals@interia.eu

 

ZROZUMIEĆ to podstawowa wiedza z zakresu pasjonującej dziedziny nauki jaką jest psychologia ludzkich osiągnięć. To podstawowy zbiór wielu elementów, które opanowane pozwolą Czytelnikowi na wejście do świata motywacji, rozwoju osobistego. Do świata, którego bramy praktycznie są zawsze otwarte, ale należy wykazać się odrobiną dyscypliny, aby się w nim znaleźć. Jednakże, jeśli już tam będziesz to czeka Cię nauka, praca, testowanie, analizowanie, ale także cele, pozytywne nawyki, zrozumienie zasad składających się na to wszystko co nazywamy psychologią osiągnięć. Uczyń swój umysł, umysłem bez granic, bez komplikacji, bez przywiązania do tradycyjnego sposobu myślenia. Niniejsza książka to fantastyczny wstęp do rozpoczęcia pracy nad nowym „ja” Do dzieła!Tytuł: Zrozumieć. 

Projekt okładki i skład: Alpha Team Sp. z o.o.

Wydanie I. Wrocław 2022

Alpha Team Sp. z o.o.

ul. Zegadłowicza 39b, 50-226 Wrocław

e-mail: alpha_team@wp.pl

https://alpha-team.pl/e-book

 

Sklep Alpha-Team

https://alpha-team.com.pl/

Składanie zamówień: alpha_team@alpha-team.com.pl

 

Copyright © Alpha Team Sp. z o. o.

ISBN: 978-83-961214-1-7


Zamówienia poprzez bezpośredni kontakt z autorem pod adresem: thetheoryofgoals@interia.eu

 

Mapa Drogowa. Kiedyś zostałem zapytany, jaką książkę mógłbym polecić, dla osoby, która jest zagubiona i szuka swojej drogi. Odparłem z szyderczym uśmiechem, że atlas drogowy. I w tym momencie dosłownie jak za uderzeniem młotem kowalskim w głowę wpadłem na pomysł napisania właśnie takiej książki. Nie wyszedł na szczęście atlas, ale całkiem sprawna i sensowna mapa drogowa. Racjonalne ujęcie tematyki związanej z brakiem wiary w siebie, niską samooceną, negatywnymi emocjami, wymówkami przerodziło się w podróż przez pasmo Alp, podczas której uzyskujesz odpowiedzi na pytania związane z Twoją przyszłością. Tak naprawdę, z niewinnego żartu zrodziła się całkiem poważna książka, która jako poradnik pomoże wszystkim, którzy szukają swojej właściwej drogi w życiu.


Wydanie I. Wrocław 2023

Alpha Team Sp. z o.o.

ul. Zegadłowicza 39b, 50-226 Wrocław

e-mail: alpha_team@wp.pl

https://alpha-team.pl/e-book

 

Sklep Alpha-Team

https://alpha-team.com.pl/

Składanie zamówień: alpha_team@alpha-team.com.pl

 

Copyright © Alpha Team Sp. z o. o.

ISBN: 978-83-961214-2-4


cena: 40,00 PLN


Zamówienia poprzez bezpośredni kontakt z autorem pod adresem: thetheoryofgoals@interia.eu

 


01Kontakt

tel. +48

email: alpha_team@wp.pl

           facebook.com/AlphaTeamReal

instagram.com/alpha_team.pl/


02Godziny otwarcia

Czekamy na Twój ruch.

Blog jest czynny, zupełnie jak Twój umysł do działania przez 24h w każdym dniu.

03Informacja o projekcie

Alpha Team - Największy blog motywacyjny w Polsce.